Kolik dětského oblečení je potřeba?

listopadu 09, 2018


Krásný podzimní den budoucí maminky a těhulky =) 

dneska se společně podíváme na oblečení pro miminko, kolik čeho je vůbec potřeba.

Článek je jen můj názor a moje postřehy, nemusíte se tím vůbec řídit, záleží na Vás.


Fotečka oblečení, jak jsem ho měla naskládané pár týdnů před porodem. Asi bych začala tím, že musíte zvážit, zda budete mít miminko v zimě nebo v létě - to hodně ovlivňuje šatník. Ale celkově se podíváme na oblečení - tak a jdeme na to. 

Bodyčka jsou základ! 

Rozhodně doporučuji pořídit si bodýčka a teď zase záleží na ročním období - pokud čekáte miminko uprostřed léta pak volte velikost 50 a 56 spíše s krátkým rukávem nebo na ramínkách. Pokud čekáte miminko v jiném ročním období pořizujte si v  50 a 56 pouze dlouhý rukáv ;) Záleží jak často budete prát, já prala co dva dny. A měla jsem nakonec jen bodýčka 56 (čekali jsme velké miminko 3,8kg) a měla jsem jich cca 6 kusů a stačilo to. 

Teplé pyžamka a overaly

Další věc, kterou rozhodně potřebujete. Pyžamka a overaly na noční spánek jsou úplně ideální i proto, že miminko nic neškrtí ani netahá a hezky se v něm vyspí. I v létě jsem měla pyžamka s dlouhým rukávem. 

Tepláčky, dupačky nebo štrample?

Čekali jsme miminko uprostřed léta takže sehnat štrample nebylo možné. Nicméně ze začátku jsme používali spíše dupačky, ale od doby co se miminko začne obracet na bok a na bříško (u nás ve 3 měsících) už doporučuji dupačky nekupovat, jelikož si je miminko lehce shrne. V tu dobu nastupují tepláčky a ponožky nebo u nás štrample, které nosíme doma skoro pořád. My kupovali štrample až 74/80 a máme asi 5 kusů.

Trička jsou zbytečnost

To, co jsem bohužel nevěděla, teď už bych tu chybu neudělala a to sice to - kupování triček ve vel. 56 až 74. Občas jsme je použili, ale nic moc. Miminko si ho shrnuje a pořád má holé záda a bříško. Za nás rozhodně mnohem lepší body, které je sepnuté pod prckou, takže si jej nemůže vysléci.

Na botičky do kočárku nespěchejte

Pokud však máte zimní miminko, bylo by asi dobré pořídit si do kočárku nějaké teplé ponožky nebo papučky, pokud čekáte v létě rozhodně nic v tak malé velikosti nekupujte, je to zbytečnost. Jedny botičky bohatě stačí.

Svetry, mikiny a bundy

Po své první zkušenosti doporučuji nekupujte miminkům nic, co nemá knoflíky nebo zip a natahuje se přes hlavu. Špatně se to obléká a miminka zbytečně křičí. Dnes už bych tu chybu neuděla. 


Určitě počítejte s tím,že ve velikosti 56 není nutné kupovat spoustu oblečení. Miminko bude stejně pravděpodobně často v zavinovačce, takže tolik oblečení nevyužijete. U velikosti 62 už si můžete pořídit oblečení více, ale stejně bych to viděla tak na 4 pyžamka a  4 bodyčka. Velikost 68/74 by jste už měli zbystřit. Naše miminko často ublinkávalo a tak jsme měli takových 8 bodyček a 7 pyžamek. Momentálně nosíme velikost 80 a máme asi 10 bodyček a 6 pyžam.

You Might Also Like

0 coment�rios

Děkuji za každý komentář :)

Labels