Co by měla obsahovat lékárnička pro miminko?

listopadu 09, 2018

Lékárnička pro miminko - to je něco, co si asi každý musí rozmyslet, co chce a nechce používat. Já vám přináším nějaký základ, který by jste měli mít už před narozením miminka, případně dokoupit ihned po narození.Asi nejzákladnější věc, kterou musíte mít před příchodem domů je teploměr, je jedno zda ten s ohebnou a měkkou špičkou do zadečku, nebo na přikládání. Já se přikláním k první variantě, kdy teploměr jde když je pořádně namazaný krémem zavést i do zadečku pokud miminko trpí na bříško a nejde se mu pořádně vykadit
Další věcí, kterou zatím nemusíte řešit je vitamín D. Dětská doktorka vám nejspíše předepíše vigantol, ovšem já u druhého dítěte už tu chybu neudělám! Po vigantolu mi malá 2 dny probrečela a to jsem ji musela cpát espumisan. V naší lékárně mě lékárnice sjela, že musím mít předpis a že bez toho mi žádný náhradní vitamín D nedá. Šla jsem o 500m dál a v lékárně koupila tenhle. :D A musím říct, bez nějakých účinků. Takže u druhého dítka koupím rovnou tenhle a prdím na to. (tu negativní reakci už měly 2 děti mých kamarádek, takže malá není jediná, co jí vigantol nesedl)Líh na pupík a čtverečky budete používat několikrát denně. To se dozvíte v dalším článku v péči o novorozence. Ale tuhle věc jsme kupovali při příjezdu domů. 
Espumisan je na bolení bříška, ikdyž se mi nezdá, že by nějak extra pomohl - trochu ano, ale nic moc. Voní po hrušce a malé moc chutnal.Čípky proti horečce jsem objednala nedávno, jelikož půjdeme za 3 měsíce na očkování tak at to mám dopředu nachystané. Čípky doporučovaly všechny maminky a já našla pouze tyto tak snad budou vyhovovat.

You Might Also Like

0 coment�rios

Děkuji za každý komentář :)

Labels