První trimestr

září 07, 2018


Zdravím vás mi milí čtenáři..

Výsledek obrázku pro pregnant

Prvním příznakem mého těhotenství byla podrážděnost. Jindy holka do nepohody, co nezkazí žádnou legraci a najednou mě dokázalo naštvat všechno. Dalším příznakem, na který jsem přišla až zpětně byla chvíle, kdy jsem měla zvýšenou potřebu cukru - denně 2l coca coly jinak bych v práci nepřežila. Ovšem legrace to byla ve chvíli, kdy jsem zkolabovala přímo uprostřed restaurace, najednou tma před očima a šla jsem k zemi. Ještě jedním příznakem bylo pocení na zádech, nikdy dřív jsem to nezažila a najednou mě prostě polilo horko.Kamarádka mi také řekla, že si všimla, že mám modré bělmo očí. Udělala jsem si tedy test a ejhle byl pozitivní, udělala jsem si 3 a najednou jsem se začala radovat. Neplánovali jsme s přítelem miminko, ale ani jsme se mu nebránili. 

O pár dní později jsem se vydala ke svému gynekologovi, kde bohužel nebylo na ultrazvuku nic vidět. Takže jsem přišla o 2 týdny později, pořád nic. Doktor mě připravoval na to, že se může jednat o mimoděložní těhotenství. V tu chvíli mi bylo do breku, jelikož kdo ví, ten ví. Nicméně v 8mi týdnech se těhotenství potvrdilo. Pak mě čekaly první odběry krve na prokázání toho, zda nejsem HIV pozitivní, na mou krevní skupinu a tak dále..celkem 4 ampule a málem to se mnou seklo. (bojím se jehel) O cca 2 týdny později nás čekal první screening a tam jsme už viděli našeho malého koblížka. 

Za celý první trimestr mi nebylo špatně. Měla jsem pouze změnu nálad, ale nezvracela. Vlastně poprvé jsem zvracela na konci 3 měsíce. S čím jsem ale měla problém bylo maso. Nedokázala jsem ho pozřít, smrdělo mi a chtělo se mi z něj zvracet. Celkově jídlo nebylo můj kámoš. Dokázala jsem jíst jen McDonald, Kfc, pizzu a hromady zeleniny. V prvním trimestru nebyly ani žádné změny na těle nějak více vidět. Ale v tu dobu jsem si již pořídila těhotenské kalhoty.

You Might Also Like

6 coment�rios

 1. Doufám, že podobný článek napíšeš i v dalších trimestrech. Je to zajímavé. Teď koukám i na malé lásky jestli ti to něco říká, dávají to na nově a je to o narození miminek. Ať se Ti daří a oba dva jste zdravý!

  WantBeFitM

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, pravidelně se na to dívám. Jen, kdo si prošel porodem ví, že tohle je přehnaný. Budu psát asi i článek co dělat a nedělat při porodu

   Vymazat
 2. Ty jo, pěkně jsi to pospala, jsem zvědavá, co jednoho krásného dne bude čekat mě. :)

  Somethingbykate

  OdpovědětVymazat
 3. To je docela drsné že se to potvrdilo až tak pozdě, boha jeho bych byla na prášky :-)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý komentář :)

Labels