Proč (ne)nakupovat v second handech?

září 24, 2018

Ahoj holky :)

už dlouho jsem nenapsala nic společného s módou, oblečením nebo zero waste. 
Dneska vám tedy poradím a napíši proč by jste měly nakupovat v second handech.

Související obrázek

Už dávno je doba, kdy se holky styděly za chození do second handů pryč - za což jsem nesmírně vděčná. Uvedu vám takový příklad z mého života. Na střední škole jsme měli spolužačku, která chodila opravdu vážně nádherně oblečená - uměla skvěle sladit oblečení a kousky a nikdy jste podobné svetříky a topíky neviděli na nikom jiném, ať už půjdete kdekoliv.

Jednoho dne mi tato slečna poradila a prozradila její tajemství - a to sice, že nakupuje v 99% pouze z druhé ruky, nebo-li v second handu. Znala jsem tyto hrabárny z dřívějška - moje babička tam vždy chodila kupovat věci na zahradu - ale tím, že to byly takové hadry mě nikdy nenapadlo se tam jít byť jen podívat. Zase jsem ale neměla tak vysoké kapesné, abych si mohla dovolit kupovat věci typu zara a h&m. Moje mamka se ještě k tomu v módě absolutně nevyzná a já někdy jen žasnu co je ochotná si na sebe vzít a je jí to jedno. - Takže "naše" oblíbené obchody byli wietnamci - kde se vše stejně za chvíli rozpadlo. 

Nicméně zpět k tématu - objevila jsem sekáč kdysi ještě než jsme se přestěhovali a byl v O. Porubě říkali jsme mu kuřátko - ani nevím proč. Byl na alšáku na okraji kde staví autobusy. Byly tam fakt hezké věci, ale ceny různé - a museli jste fakt hodně moc hrabat.

Nějak jsem od sekáčů zase upustila a po čase jsem se k nim vrátila a to sice nějak kolem roku 2015 (tudíž o 3 roky později) a to sice když v Ostravě otevřeli Megasekáč. Pamatuji si úplné začátky a to sice když ještě každé ráno v 9 byly "věšáky" - což znamenalo, že slečny co tam pracovali pověsili nějaké oblečení (vždy jeden druh - třeba na 1 věšáku tepláky na druhém bundy) a vyvezli ven. Jenže po nějaké době, co si z toho ženské udělaly byznys a mlátily se a trhaly si vlasy :D (jojo byla jsem svědkem) se bohužel tyto věšáky zrušily. 

Jelikož jsme se stěhovali tak do toho sekáče se dostanu tak 2x za rok - bohužel. Ale kdysi bylo vše za 45 korun. - teď také, krom kožených bund a takových věcí a plyšáci také za 90 korun. Nicméně vedle je taková "lepší hrabárna" kde jsou vytříděné věci, které jsou absolutně bez vad. Ale tam je třeba triko za 150 bunda za 400 korun. 


5. Důvodů proč nakupovat v sekáči
 •  Kupujete mnohdy už oblečené a prané zboží, tím pádem víte jak se materiál chová - zda bude žmolkovat, nebo zda může barva obarvit zbytek vašeho oblečení
 • Cena! to je snad nejdůležitější aspekt, proč lidé do sekáče chodí
 • Originální kousky, které se dají najít navíc je nebude mít každá druhá holčina
 • Drahé značky za zlomek ceny? není problém!
 • Zero waste?! ano, i tohle je nějaký určitý způsob recyklace

Jak najít to co chcete?

Nejhorší je to, že vlezete do sekáče a ani nevíte pro co jdete! Obrovská chyba! :)  Ještě než do sekáče vyrazíte, podívejte se doma co by jste potřebovali. Chcete nějaký tlustý svetr na zimu? Teplejší bundu v khaki barvě? Hlavně nekupujte to, co určitě nevynosíte! Na co si budete kupovat nádherné šaty, do kterých zhubnete.. Sukni, kterou nemáte s čím kombinovat. :) Vybírejte kousky pečlivě - nejlepší jsou jednobarevné kousky nebo nějaká hezká aplikace - ale nejhůře se kombinují vzory. 

Moje doporučení sekáčů :

Ostrava - megasekáč, kus za 45 korun - novinářská ulice u Futura
Praha - Textile house (ale jen ve dnech výprodejů)
- dětský second hand sluníčko (opatovská ulice)

You Might Also Like

2 coment�rios

 1. Ja milujem sekáče ♥ A ešte keď tam sú zľavy, no och ♥ ✿

  Blog de la Licorne

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. nápodobně! :) už se moc těším až si zase zajedeme do Ostravy na výlet

   Vymazat

Děkuji za každý komentář :)

Labels