Můj druhý trimestr

září 27, 2018

Výsledek obrázku pro pregnant

Druhý trimestr mi začal někdy v okolí Vánoc loňského roku. No, co vám budu povídat. První tři měsíce byly zvláštní, ale ten čtvrtý měsíc byl hroznej. Začalo mi být v práci nevolno - po řízku se salátem jsem to šla ihned vrhnout. To bylo prvně, co jsem zvracela. To byl začátek 4 měsíce. Měli jsme vážně moc hezké Vánoce - celý den jsme leželi u televize a jedli a já spala :D Silvestr byl taky supr, byla jsem v práci a kdy jsem přišla domů dívali jsme se na seriál - Teorie tuším - o půlnoci když jsme si měli připít jsem ale objímala mísu :D takže jsme si u záchodové mísy připili dětským šáňěm a šli jsme spát.  Okolo 18 tt jsem přestala občasně zvracet. Ale přišla další věc a to sice dojetí.

Dokázala jsem se rozbrečet pro všechno :D stačilo mi když někdo mluvil jiným tónem než vždy nebo někdo udělal nějaký vtip, který mi přišel smutný :D (jó,to bylo hrozný období) V 20tt mě čekal zátěžový test na cukrovku. Sestřička z odběrů mi tvrdila, že 24h před nesmím pít sladké nápoje, jíst čokoládu ale bohužel mi nedošlo, že i ovoce vadí. Rozpíchali mi obě ruce + 3 prsty a glukóza byla pořád před 5,3 tím pádem mi tento test nemohli udělat. Můj gynekolog však rozhodl, že je vše dobré tak není třeba abych tam šla znovu.

Začátkem 24 tt jsem začala brát vitamíny VIP mami - hodně mi tekla krev z nosu, spouštěla se sama a často. Šla jsem třeba před Vánocema nakoupit na salát v zimě, mrzlo a po cestě domů mi začala "kipat" krev z nosu na bundu. Bohužel tyto vitamíny jsem ale musela vysadit, jelikož mi nesedly.

Přibírala jsem asi 1 kg za měsíc, neměla jsem už chtuě jako v 1 trimestru a dokonce mi i můj malý poklad dovoloval jíst maso. Začátkem 6 měsíce se mi zdály erotické sny.

Záleží na doktorovi, ale mezi 20 a 24 tt se dělá EKG u praktického lékaře.

You Might Also Like

8 coment�rios

 1. Zajímavé počtení pro mě, sice ještě tedy neplánuji vůbec nic, ale je super znát tyhle zkušenosti. Nezávidím ti to, jak ty Vánoce, Silvestr, krev, no asi nebylo příjemné si tím procházet.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ne, ale zpětně to bylo nic :) ve srovnání s tím,že jsem máma

   Vymazat
 2. Citlivost, chutě a nevolnosti... nikdy jsem nebyla těhotná, ale jsou to jedny z mála běžných věcí a situací při těhotenství, jak jsem již slyšela a četla.
  Každopádně přeji hodně štěstí a zdraví a ať se s miminkem daří a nejsou žádné problémy :)

  http://novinky-simic.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 3. To přítel ani nemusí být těhotný a krev se mu spouští sama od sebe :D :D Nejčastěji když jsou velká vedra a hodně v noci, kdy o tom člověk málo kdy ví :( Druhý semestr je celkem záhul - zvracení, krev... Ale věřím, že za drobka to stálo! :)

  WantBeFitM

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý komentář :)

Labels