Co si sbalit sebou do porodnice?

září 18, 2018

Ideální návod na to, co sebou potřebujete do porodnice neexistuje. Já vám ale představím to, co jsem si balila já a zda to stačilo nebo ne. Rozhodnete se stejně nakonec samy dle svých možností.1. Kosmetika - jakou?

Rozhodně doporučuji zajít si do drogerie nebo lékárny pro jednorázové síťované kalhoty. Jsou vždy dvoje v balení. Jelikož maminka je v porodnici 72h od porodu (já rodila vnoci takže 4 dny) Zapomeňte na to, že vám stačí jedny kalhotky na den. ;) Sprchujete se několikrát za den, dle mě stačí tak 4 balení a další nějaké staré kalhotky, které vám nebude vadit když nějak poničíte. 

Porodnické vložky je další věc, kterou budete potřebovat. Po každé sprše se dávají 3. A v jednom balení je jich 10. Stojí kolem 30 korun to balení a můžu vám říct, kupte si třeba 30 balení! :) Budete je používat celé šestinedělí. Jsou narozdíl od normálních vložek pohodlnější, větrají a jsou lepší pro hojení ran po porodu.

Sprchový gel, mýdlo atd? Mě stačil jeden sprcháč, šampón, kartáček a zubní pasta. Rozhodně nemá cenu brát si sebou nějaké krémy na obličej či make up. Možná, že budete chtít hezké fotky z porodnice, ale věřte, že se vám nakonec nebude chtít líčit .. navíc po porodu se pleť na pár dní změní. Já třeba měla takové tmavé pupínky po čele a tvářích. 

Co můžu doporučit je voda ve spreji např. z DM nebo od Avene. U porodu vás může tatínek občas přestříknout, nebo i na pokoji se to vážně hodí. 

2. Jídlo - ano či ne?

Určitě by jste měla mít ve své tašce k porodu připravenou vodu, alespoň 1l obyčejné neperlivé vody. Já se napila jednou během porodu a po porodu znovu. Jídlo jako takové asi není třeba. Pokud máte v blízkosti rodinu, či přítele mohou vám dovážet jídlo každý den. Co se týče porodnic - jídlo je zde 3x denně a to je opravdu málo.

3. Věci pro miminko - jsou potřeba?

Pro miminko je určitě třeba jednorázová podložka na přebalování, alespoň 2 balíky plenek (cca tak 60 bude stačit), krém na opruzeniny a vlhčené ubrousky třeba 2 balení. Co se týče oblečení je to na vás, já měla pro svoje dítě první 2 dny věci z porodnice, pak svoje. Nic ke koupání nebudete potřebovat, v porodnici se většinou nekoupe - max vám to sestra ukáže. 

4. Oblečení, ručník nebo župan? 

Měla jsem 2 noční košile a to bylo opravdu málo. Rodila jsem v létě v těch vedrech a bylo to hrozný, když jsem byla na pokoji s paní, která nechtěla větrat. Jelikož jsem na tom nebyla nic moc na chodbu jsem chodit nemohla. Sprcha několikrát denně a po jednom dni už jsem brala jen košile z porodnice. Župan jsem použila jen když jsem šla na vyšetření s miminkem nebo pro oblečení. Volte klidně nějaký cardigan, nebo lehounký župan ne klasický nemá to cenu. Já si pak nechala přivést tenkou deku na spaní jelikož jejich peřina byla šíleně teplá. Z oblečení jsem neměla vlastně nic krom ponožek :D věci na cestu domů mi přítel přivezl až jsme jeli domů

5. Doklady, papíry

Doporučuji pořídit si složku a nadepsat porod, kam si dáte všechny papíry a výsledky z vyšetření, které budete u příjmu do porodnice potřebovat. Klidně přihoďte i kartičku pojištěnce a noste to v tašce ať půjdete kamkoliv.

6. Nějaké další věci?

Můžete si sebou vzít vlastní toaletní papír, ale ono se stejně po močení neutíráte, jelikož musíte ihned do sprchy po každém močení. Vlastní příbor si můžete vzít, ale asi ho nepoužijete stejně jako já. 

You Might Also Like

0 coment�rios

Děkuji za každý komentář :)

Labels