Jak vytvořit vlastní doménu

května 19, 2018


Co se týče vlastní domény, dlouho jsem ji chtěla, ale nevěděla kterou zvolit - vždycky jsem si myslela, že doména je pro známé blogerky, protože stojí hafo peněz a jelikož to já nejsem tak mi to připadalo zbytečné. Dlouho jsem hledala a po rozvažování jsem se rozhodla pro Wedos.

1. KROK : NÁZEV DOMÉNY


Jako první krok musíte vymyslet jméno pro své webové stránky. Zatím jsem si nezjišťovala jestli jde v budoucnu změnit, ale myslím si, že ne - takže nad jménem opravdu zkuste uvažovat a neberte hned první, které se vám zalíbí.

Krok 2 : Ověření Domény

Já zkusila pro Vás aby jste viděli na zkoušku jméno domény, bohužel není volné :D Můžete si ještě zvolit zda chcete, aby konec vašeho blogu měl příponu net,com nebo cz. Pokud doména bude volná, místo červeného křížku se vám zobrazí objednat. Na toto políčko klikněte a dostanete se na další stránku.

Můžete si zvolit délku registrace, což záleží jen na Vás - já mám doménu nastavenou na 1 rok. Před uplynutím této doby Vám přijde na email oznámení, že se doména blíží ke konci a je jen na Vás, zda si ji prodloužíte, zrušíte úplně nebo přejdete ke konkurenci. Webhosting si kupovat nemusíte. Cena 151kč je za celý rok. Stačí zaškrtnout, že souhlasíte s podmínkami služeb a pokračovat v objednávce. 


Já osobně jsem to nechala být..klikněte tedy úplně dole pouze na souhlas s podmínkami.

Krok 3 : přihlášení nebo nový zákazníkNa této stránce Vás to vyzve buď k přihlášení, nebo k registraci nového zákazníka. Další kroky už jsou na Vás, vyplníte si vše co potřebujete a pak Vám jen buď pošlou email nebo to uvidíte hned po dokončení. Bude tam číslo účtu,cena a nezapomeňte uvést variabilní symbol. 

Od této doby do vlastní domény zbývá pár hodin nebo i pár dní. Já si ji dělala v sobotu a jelikož o víkendu nepracují, čekala jsem a v pondělí odešla platba a tuším, že v úterý/středu už mi na blogu fungovala. Tudíž se nebojte, že nefunguje HNED. Teď už jen stačí nastavit si doménu na blog, tohle Vám ale půjde až po těch pár hodinách nebo dnech, záleží kdy to zaplatíte.

Krok 4 : přihlášení domény na blogspotu

Přejděte do nastavení - základní. Vyskočí Vám chyba, my ale budeme potřebovat údaje, které najdeme níže. Přejděte na DNS

Klikněte na obrázek papíru 


Zobrazí se Vám něco podobného ihned po tím rozkliknutím. Nejprve nastavíme typ CNAME, k vyplnění budete potřebovat hodnoty, které jsme našli v kroku výše na bloggeru v základním nastavení. Klikněte na APLIKOVAT ZMĚNY.

Teď už stačí jen nastavit typ A. K tomu potřebujete najít 4 IP adresy. Najdete je v tomto odkazu. Přeložte si stránku do češtiny a uvidíte, že to půjde hned. Po dokončení klikněte na APLIKOVAT ZMĚNY.

POSLEDNÍ KROK: JAK APLIKOVAT NA BLOGGERKlikněte na ULOŽIT a je hotovo.

Návod je plně funkční, pokud něčemu nebudete rozumět, zkuste napsat pod tento článek, ale napište i email, odkaz na blog nebo tak něco - abych Vás měla kde kontaktovat. Na první pohled vypadá těžce, ale vážně to tak není. Já sama nad tím poprvé strávila 3h a to proto, že návod byl v AJ a starší, takže všechno úplně nesedělo, jak mělo.

You Might Also Like

17 coment�rios

 1. Díky moc za tak podrobný návod! Myslím, že teď je mi to hned všechno jasnější. Takže když si koupím doménu, můžu ji pak normálně "obhospodařovávat" z bloggeru a ničemu to nevadí? Nepotřebuju speciální server? (Moc IT nerozumím, tak se omlouvám, jestli říkám úplnou blbost.) Ještě jednou díky.:)

  OdpovědětVymazat
 2. Jééé, tak tohle je úplně super článek! Moc děkuji za radu, tohle se určo hodí :)))

  OdpovědětVymazat
 3. Tohle je super :) Já mam teda kompletně celyweb samostatne i s hostingem, protože jsem odcházela z Blog.cz. A jsem spokojená. Jen teda musím omrknout, co vše nabízí wedos, protože dohromady platím rocne trochu více. Paradni clanek :)

  Lola-J.cz

  OdpovědětVymazat
 4. Mě by ještě zajímalo, jak je to s článkama? Normálně se Ti všechny převedly? A co staré odkazy na blog, fungují nebo ne? Děkuju ♥ Super, asi do toho půjdu :)

  WantBeFitM

  OdpovědětVymazat
 5. Tohle je super článek. Taky bych chtěla mít svou vlastní doménu a na spoustu otázek jsi mi odpověděla. :-)
  welcometomyworld

  OdpovědětVymazat
 6. Teeeda tak taketo niečo by som sama od seba nevedela

  OdpovědětVymazat
 7. super návod aj článok :) 151Kč mi príde ako dosť dobrá cena za rok, myslela som si, že to býva viac :)

  Sabi z blogu Beautiful savage

  OdpovědětVymazat
 8. Už jsem několikrát přemýšlela o tom, že si vlastní doménu koupím, tak až se konečně rozhoupu a fakt si ji koupím, tenhle návod se mi bude skvěle hodit :)!

  OdpovědětVymazat
 9. super návod :) já už na to koukala dřív :), ale spokojim se nějak se svojí doménou celkově :D, i když to není drahé :)

  Shard of Dreams

  OdpovědětVymazat
 10. Také jsem vlastní doménu řešila na začátku roku a jsem ráda za to, že ji mám. :)

  OdpovědětVymazat
 11. Super postup. Taky mam hosting na Wedosu a jsem spokojena :)
  Inspiration by Linda

  OdpovědětVymazat
 12. Super návod, určite to pomohlo mnohým <3

  OdpovědětVymazat
 13. Díky Bohu, že už to mám za sebou. Úplně jsi mi připomněla, jaký peklo to bylo. :-D Ale je super, že jsi udělala takový návod, myslím si, že spoustu lidiček to použije. ♥

  www.outcryblog.cz

  OdpovědětVymazat
 14. návod je super, ale asi mi stačí zůstat, kde jsem :D zatím mi to přijde zbytečný:)

  Written by M*

  OdpovědětVymazat
 15. Já o tom budu taky přemýšlet, až (a jestli vůbec) se mi blog trochu rozjede. Ale je to docela levné, takže tvůj návod třeba někdy využiju!

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý komentář :)

Labels