Můj druhý trimestr


14-16 tt - nevolnosti jsou tady, sice už doktor tvrdil, že by měly ustupovat ale celý prosinec mi bylo špatně. Začala jsem zvracet, neplánovaně, nečekaně a hlavně někdy i jen z vody..někdy žaludení šťávy, bylo to hodně otravné. A k 16tt jsem skončila v práci a šla jsem na nemocenskou.

16-20 tt - nevolnosti ustoupily kolem 18tt, kdy jsem přestala zvracet. rozbrečet mě dokázalo snad všechno - stačilo když mi někdo řekl něco špatným tónem nebo přílovy vtipy ty jsem tedy nechápala.

20-24 tt - čekal mě test na těhotenskou cukrovku, sestřička mi tvrdila, že stačí nejíst sladké den předem. Šli jsme na odběry v 7 ráno a po půl hodině - rozpíchaných 3 prstech a 1 žíle v loktu - mě poslali domů, protože jsem měla zvýšenou glukózu 5,3.. šla jsem tedy na gynekologii, kde mi sestřička řekla, že to byla dietní chyba - dala jsem si den předem 500g hroznového vína - na tento test jsem už nešla, o týden později jsem šla na 1 ampulku ze žíly a to bylo celé moje vyšetření

24-27 tt - po konzultaci s gynekologem jsem si pořídila vitamíny VIP mami, bohužel jsem je musela vysadit jelikož jsem se po dobu 5 dnů nemohla pořádně..vyprázdnit.

Změny na těle: ideální váha, přibírám 1kg za měsíc - nehoní už mě takové chutě, můžu jíst co chci. Asi měsíc mě trápila zvýšená krvácivost z nosu (2-3x týdně) a když to nešlo nosem, plivala jsem sraženiny krve. Taky kolem toho 24 tt jsem začala mít erotické sny a od 25 tt noční můry od 26 tt nemohu spát déle než 7h.

Jaké vyšetření Vás v této době čekají: v 14 tt jsem byla na prvním screeningu, který se zkládal ze vstupní prohlídky a velkého UTZ, kde prcek pořád neukázal svoje pohlaví. Ve 20tt jsem byla na prohlídce a vyšetření EKG u praktického lékaře.

1 komentářů:

  1. Teda, koukám, že tě provází plno nepříjemností, to je mi líto. Já měla těhotenství takové, že jsem ani v podstatě nevěděla, že jsem těhotná. Jedinou nevolnost jsem neměla. Až v 9 měsíci my začaly šíleně natékat nohy, že jsem se v prosinci nevešla do žádný bot a musela jsem si jít koupit válenky :D Tak ať je co nejlépe.
    Flavours of Amellia

    OdpovědětVymazat

Děkuji za každý komentář :)