Můj první trimestr

února 19, 2018


Věc, kterou nikdo z Vás zatím nemohl vědět je, že jsem těhotná. Aktuálně jsem v 21 tt, takže už máme za sebou polovinu. :) v tomto článku bych Vám chtěla představit, jaké změny se ve Vašem životě stanou v okamžiku, kdy se rozhodnete mít miminko.0-6 tt - první příznaky těhotenství se nedostavily, nebylo mi špatně, menstruaci jsem dostala. Začla jsme nad tím přemýšlet až v okamžiku, kdy mi kolegyně v práci řekla, že mám namodralé bělmo v očích, že jsem těhotná. Občas mi někdo v práci řekl, že jsem "zelená" jestli mi není špatně nebo se mi točila hlava. Takže po 2 pozitivních testech jsem se vydala na gynekologii. Bohužel, miminko bylo tak malinké, že se gynekolog v první řadě obával, že je to těhotenství mimoděložní, ještě dodám, že jsem se tuto novinku dozvěděla den před mými narozeninami...

7-9 tt - nevolnosti se pořád nijak moc neprojevovaly, ano nemohla jsem jíst a cítit syrové maso, dělalo se mi z něj špatně a postupně jsem přestala jíst maso - bylo mi blbě jen z jeho vůně. Začala jsem více jíst ovoce a zeleninu. Přibližně v 8tt mi bylo oznámeno, že těhotenství není mimoděložní, jen bylo miminko moc malinké.

9-12 tt - pořád nechuť k jídlu a masu, často jsem začla chodit na malou a začala být podrážděná. Jediné, co jsem v té době mohla jíst byl Big Mac menu v McDonaldu a cheeseburgery, pizzu a kyblík z kfc :D ano, jsem prase, ale bylo to jediné jídlo, ze kterého mi nebylo špatně.

Změny na těle: v první řadě bych jako změnu označila to, že mi vyrostly prsa asi o jednu velikost, bříško nebylo ještě moc viditelné, ale od nějakého 9tt jsem nosila těhotenské kalhoty. byla mi pořád zima a často jsem trpěla migrénama.

Jaké vyšetření Vás v této době čekají: v první řadě budete chodit na gynekologii 1x 2 týdny přibližně. čekají Vás odběry krve 4 ampulky, kde se hledí na krevní skupinu,zda nemáte nějakou nemoc typu AIDS. Na každou prohlídku berete ranní moč, pravidelně Vám měří tlak a ve 12 tt mi brali krev jako začátek 1.screeningu


You Might Also Like

1 coment�rios

  1. Ahojky, tvůj blog se mi líbí, kdyby jsi chtěla, mrkni na můj a můžeme dát vzájemný odběr :)
    Jinak já dneska začínám už 30. týden a užívám si to :) už se na prcka hrozně moc těším :)

    www.navrmi.blogspot.cz

    OdpovědětVymazat

Děkuji za každý komentář :)

Labels