Jak prodat oblečení, které již nevyužijete

února 19, 2018

Nedávno jsem viděla video o třídění věcí, které vlastníte a jelikož už jsem se o to delší dobu zajímala a teď je ten pravý čas, jelikož nás čeká stěhování - pustila jsem se do toho. Vytřídila jsem kosmetiku a několik kousků oblečení a snažím se jich momentálně zbavit, posunout je dál a udělat tak radost někomu dalšímu za symbolickou cenu. Tady je pár rad a triků, jak se starého oblečení zbavit.

Jak vlastně správně začít?

Nejprve Vás upozorním, že tím strávíte den, možná dva - nejlépe si na to vyhraďte volný víkend. Udělejte si dostatek místa a vytáhněte veškeré věci ze své skříně - tím je myšleno oblečení. Já to dělám tak, že si vezmu 3 boxy z IKEI a na každý z nich si dám papír NECHAT - PRODAT - NEVÍM. Teď si věci roztřiďte na letní a zimní - poté na vrchní a spodní části (tzn. že když třídíme například letní oblečení na jedné straně budou tílka,trička,svetříky,lehké bundy a na druhé straně budou sukně,kraťasy atd..stejně tak i u zimního) Doporučuji udělat si komínky z těch věcí.

Tak první část je za Vámi, teď si vyberte kde začnete. Vezměte první kupu oblečení například trička a začnete dělit na krátký, dlouhý a tričtvrteční rukáv - podívejte se, jak velké jsou kupičky toho oblečení. Teď si proberte každý kus oblečení a řekněte si, jak často ho nosíte - pokud je to tričko, do kterého zhubnete nebo tričko, které sice nenosíte, protože ho nemáte s čím kombinovat, ale určitě budete DOST! Tyhle výmluvy si ihned nechte od cesty. Buď ho teď aktuálně nosíte nebo ho rovnou dejte do krabice prodat.

Kam věci darovat nebo prodat?


Nejprve si zkuste říci, v jakém stavu ty věci, které chcete dát pryč jsou. Pokud jsou rovnou do koše, tak neváhejte. Prodávat bychom měli jen věci v opravdu dobrém stavu. Můžete zkusit nabídnout oblečení kamarádce, sestřenici nebo někomu známému, jestli by neměli zájem. Pokud jste pořád na nikoho nenarazily, máme tady běh na snad ne úplně dlouhou trať. Tady jsou tipy, jak a kde se věcí zbavit:

  • prodej na vinted.cz - můžete si udělat účet na tomto portálu, sama ho také mám, ale uvědomte si, že ne vždy to vyjde a ne vždy je to ihned - prodávám bundu třeba už rok a nejde to, tak jsem se rozhodla si ji nakonec ponechat.
  • prodej na facebooku - pro mě momentálně nejlepší možnost - budeme se stěhovat a i s domluvou to trvalo asi 2 dny a zbavila jsem se 2 kabelek, kupy kosmetiky a 1 trička - ano výdělek 350 kč, ale když se toho zbavíte během 1 týdne, tak proč ne - nepotřebuji vydělat, ale uvolnit místo.
  • odnést to do sekáče - pokud žijete ve větším městě můžete zkusit odnést věci do secondhandu, já tam prodávala dřív, ale málokterý už dneska bere oblečení na výkup, to si musíte zjistit.
  • najít kontejner na oblečení, dětský domov - další tip je najít kontejner na oblečení a hodit ho tam, určitě tím uděláte někomu radost, dát věci na nějakou charitu nebo zkusit odnést do dětského domova, určitě budou moc rádi.

Tipy, jak rychle a jednoduše prodat


Cena: pokud neprodáváte přímo nějaké sportovní nebo dražší značky typu Adidas, Nike apod je dobré dát tu cenu opravdu hodně nízkou, aby jste se toho rychle zbavili. Já jsem svoje oblečení prodávala za 50kč/kus abych se ho rychleji zbavila. :)

Fotka: že fotka na postavě je nejlepší o tom není pochyb, budoucí kupující tak lépe uvidí, jak Vám to oblečení sedí, takže dokáže posoudit jak bude vypadat na postavě. Měli by jste fotit na denního světla, nejlépe naproti němu v zrcadle bez upravujících efektů v mobilu - prostě skutečné barvy :)

Rozměry: není to vždy nutné, ale je dobré ty rozměry uvést, nebo alespoň napsat velikost v číslu i v písmenku.

Napište mi do komentářů, zda pro Vás byl tento článek užitečný nebo vůbec. Myslím si, že by mohl někomu pomoci dokopat se k pořádnému úklidu a protřídění, uvidíte jak se hned budete cítit volněji.

You Might Also Like

0 coment�rios

Děkuji za každý komentář :)

Labels